Наш форум
Структура Пирятинської ЦБС


З 1 жовтня 1977 року, згідно з рішенням Пирятинської районної ради депутатів трудящих № 291 від 3 грудня 1976 року державні масові бібліотеки району було переведено на централізовану бібліотечну систему обслуговування населення книгами. Пирятинську районну бібліотеку реорганізували в центральну районну бібліотеку, а районну бібліотеку для дітей – в районну бібліотеку для дітей централізованої системи. 26 сільських бібліотек стали філіалами центральної районної бібліотеки.

В 1992 році до складу Пирятинської ЦБС увійшла Вікторійська сільська бібліотека-філія.

01 січня 2004 року до складу Пирятинської ЦБС увійшла новостворена Новомартиновицька сільська бібліотека-філія.
До складу Пирятинської ЦБС входило 27 сільських бібліотек-філій.
На 1 січня 2016 року книжковий фонд Пирятинської централізованої бібліотечної системи, яка налічувала 29 бібліотек, становило понад 283 тисяч примірників, якими користуються 15 тисяч читачів. Центральна районна бібліотека (вул. Соборна, 59) налічує понад 43 тисячі примірників.

1.04.2016 Відповідно до Рішення (сьомої сесії сьомого скликання) (третє засідання) Пирятинської районної ради Полтавської області від 31 березня 2016 року, Рішення другого пленарного засідання восьмої сесії сьомого скликання Пирятинської міської ради Полтавської області від 31 березня 2016 року, листа відділу культури і туризму Пирятинської міської ради Полтавської області від 31.03.2016 року №01-26/15, було передано книжковий фонд та майно двох сільських бібліотек - філій (Олександрівська та Калиновомостівська) у комунальну власність Пирятинської обєднаної територіальної громади

На даний час до складу Пирятинської ЦБС входить 25 сільських бібліотек - філій, Центральна районна бібліотека та Районна бібліотека для дітей. Книжковий фонд становить понад 265 тисяч примірників.

Комплектуються бібліотеки централізованої бібліотечної системи з різних джерел. У 2014 році в бібліотеки надходили книги з обмінних фондів Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського, Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені О.Гончара та Полтавської обласної бібліотеки імені Панаса Мирного; за державною програмою «Українська книга»; з інституту енциклопедичних досліджень НАН України; управління інформації та комунікації з громадськістю Полтавської ОДА; книги закуплені за кошти Сектору культури, туризму Пирятинської районної державної адміністрації; книги подаровані бібліотекам під час постійно діючої акції «Подаруй бібліотеці книгу».
У бібліотеках постійно оформляються цікаві розгорнуті тематичні, персональні, ювілейні книжкові виставки, виставки-застереження, виставки-подорожі, виставки-діалоги, виставки-бесіди, виставки-роздуми, виставки - хоббі, історико-літературні панорами, літературні мозаїки, бібліо-прес, експрес – викладки, перегляди та викладки літератури. А також проводяться музично-поетичні композиції, вечори пам’яті, вечори-зустрічі, вечори запитань і відповідей, патріотичні акції, акції милосердя, усні журнали, літературні форуми, літературні ранки, тижні української мови, уроки мужності і слави, години історичної пам’яті, історико-патріотичні години, флешмоби, правові лотареї, уроки-екскурси в історію рідного краю, уроки скорботи, правові лабіринти, козацькі турніри, літературні мандрівки, різноманітні вікторини, правові брейн-ринги, рольові ігри та широко використовують у своїй роботі інші інноваційні і цікаві форми.
Бібліотеки Пирятинської ЦБС приймають активну участь у всіх обласних конкурсах та Всеукраїнських соціологічних дослідженнях.
На даний час в Пирятинській ЦБС діє 23 клубів за інтересами та 1 правові гуртки.
З 1 березня по 30 жовтня 2011 року проходив обласний огляд - конкурс робіт дитячих, молодіжних любительських об’єднань та клубів за інтересами «Ми – майбутнє України», присвячений 20-й річниці Незалежності України. В ньому приймав участь наш клуб за інтересами «Люби і знай свій рідний край» ЦРБ. Провідний бібліотекар відділу обслуговування Литвинова Л.О. провела літературно-театралізоване свято «Ми всі господарі природи, тож бережімо її вроду» - це показовий захід, на який були запрошені представники з Полтави. За участь у цьому конкурсі наш клуб нагороджений дипломом ІІІ ступеня.
Так в 2013 році Пирятинська центральна районна бібліотека приймала активну участь в обласному конкурсі молодих літераторів до 95-річчя від дня народження Олеся Гончара «Літературна молодіжна хвиля», який проводився з другої декади лютого по березень 2013 року. В номінації віршованих творів читачка Пирятинської центральної районної бібліотеки Левчук Карина тодішня учениця 11 класу Пирятинського ліцею посіла ІІ місце в області. 16 квітня 2013 року відбулося урочисте зібрання з нагоди ювілею Олеся Гончара та підведення підсумків конкурсу. Левчук Карина була нагороджена грамотою та цінним подарунком – відеокамерою.
А в 2014 році проходив обласний конкурс на кращий ескіз поштової марки серед молодих користувачів бібліотек області «Полтавськими шляхами Кобзаря» проводився з ініціативи Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва ім. Олеся Гончара та управління культури Полтавської обласної державної адміністрації, за інформаційного партнерства обласного відділення українського державного підприємства поштового зв’язку «Укрпошта». Даний конкурс проводився з метою популяризації творчості великого сина українського народу, геніального поета та художника Т.Г.Шевченка, пошуку талановитих художників-початківців з числа користувачів бібліотек області, виявлення нових можливостей бібліотек для популяризації творів художньої літератури. І етап (підготовчий) проходив з 02 січня по 20 лютого 2014 року, під час якого готувалися конкурсні роботи та визначалися переможці І етапу з числа користувачів бібліотек. Всього в І етапі конкурсу взяло участь 32 обдаровані молоді користувачі бібліотек району віком від 14 до 21 року. 6 робіт ми направили в Полтавську обласну бібліотеку для юнацтва імені Олеся Гончара для участі у ІІ етапі.
За результатами ІІ етапу конкурсу, відповідно до наказу управління культури Полтавської обласної державної адміністрації № 51 від 07.03.2014 року Про підсумки проведення обласного конкурсу на кращий ескіз поштової марки серед молодих користувачів бібліотек області «Полтавськими шляхами Кобзаря» визначені переможці серед яких наш користувач центральної районної бібліотеки Сокіл Ян зайняв 3 місце і був нагороджений грамотою та цінним подарунком – електронним годинником.
Газетою «Сила духу» Всеукраїнської організації інвалідів «Союз організацій інвалідів України» з серпня по жовтень 2014 року було оголошено «Конкурс інтелектуалів», який складався із ІІІ турів. В цьому конкурсі приймала участь наш бібліотекар І категорії Калиновомостівської сільської бібліотеки-філії, інвалід ІІ групи Букша Антоніна Петрівна. За результатами І туру вона зайняла ІІ місце. В кінці жовтня оргкомітет підвів підсумки конкурсу інтелектуалів і визначив абсолютних переможців, серед яких Антоніна Петрівна зайняла ІІ місце і була нагороджена мобільним телефоном (дві сім-карти) Alcatel E-1588.
Пирятинська ЦБС постійно активно займається проектною діяльністю. Так зокрема ми приймали участь у написанні проектів конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» започаткованого Радою міжнародних наукових досліджень та обмінів (ІRЕХ) у рамках програми «Бібліоміст» для українських публічних бібліотек. У лютому місяці 2012 року ми виграла Грант третього раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету ІІІ» в рамках програми «Бібліоміст». Цей проект писали: Пирятинська центральна районна бібліотек, районна бібліотека для дітей, Березоворудська СБФ, Великокручанська СБФ, Каплинцівська СБФ, Малютинська СБФ, Олександрівська СБФ. З 30 вересня по 2 жовтня ми отримали виграні 15 комп’ютерів, навушників та веб-камер, 4 принтери, 4 набори обладнання для створення локальної мережі та підключення до мережі Інтернет.
В 2011 році Пирятинська ЦБС написала 23 проекти на конкурс «Поповнення фондів сільських бібліотек та активізація їх культурно-просвітницької роботи з дітьми та молоддю» Антикризової гуманітарної програми Міжнародного фонду «Відродження». Виграв один проект Кротівської СБФ «Трансформація Кротівської сільської бібліотеки-філії в правовий консультаційний центр громади» 5тисяч гривень, з яких на 3500 ми відібрали нові книги із запропонованих списків та 1500 передплатили періодичних видань для бібліотеки переможниці.
В кінці 2014 року бібліотекар І категорії Малютинської сільської бібліотеки-філії Михолат Надія Петрівна прийняла участь в конкурсі від «Фундації Дарини Жолдак» та «Нова пошта» масштабний збір дитячих книг «Роби дива власноруч». На початку лютого 2015 року ця бібліотека-філія стала номінантом конкурсу і отримала скриньку з 29 книгами.

Пирятинська районна бібліотека


Режим роботи:
Бібліотека працює щоденно з 10-00 до 18-00
Вихідний день - понеділок.
Санітарний день – остання п’ятниця місяця.

Контакти:
Україна
м.Пирятин, вул.Соборна 59
Телефон:
(05358) 2-04-07
Email:
pir-biblioteka@meta.ua

Сучасний розвиток інформаційних технологій на сучасному етапі зумовлює інноваційні перетворення в усіх сферах людської діяльності, що, у свою чергу, потребує оперативного та повного інформаційного забезпечення цих процесів. Потенціал для цього є у Пирятинській центральній районній бібліотеці, яка завжди виконувала роль посередника між користувачами та інформацією. Основна її функція – задоволення інформаційних, загальнокультурних, освітніх потреб пересічного громадянина. З метою поліпшення доступу місцевої громади до інформації бібліотека облаштована двома комп’ютерами підключеними до Інтернет-мережі.
Пирятинська центральна районна бібліотека є головною бібліотекою Пирятинської централізованої бібліотечної системи. З 2004 року директором централізованої бібліотечної системи працює Артюхова Валентина Миколаївна, яка одночасно є і директором Пирятинської центральної районної бібліотеки.
Щорічно бібліотека обслуговує понад 2700 користувачів, кількість відвідувань становить – 11400, книговидача – 41800 примірників, книжковий фонд налічує близько 42900 примірників.


До складу Пирятинської центральної районної бібліотеки входять: відділ обслуговування користувачів, відділ комплектування та обробки літератури, методис.

Відділ обслуговування користувачів

Відділ обслуговування складається з загального читального залу і абонементського залу. Цей відділ безпосередньо виконує функцію обслуговування читачів.

Штат:
Бей Тамара Миколаївна - Завідуюч відділом обслуговування;
Волошина Наталія Степанівна - бібліотекар читального залу;
Кабушка Алла Михайлівна - бібліотекар І категорії відділу обслуговування

Відділ обслуговування центральної районної бібліотеки обслуговує протягом року 2750 користувачів, які користуються книжковим фондом в кількості 42655 примірників та періодичними виданнями в кількості 23 назва газет та 16 назв журналів, які були передплачені в 2016 році.

Абонемент - провідний відділ бібліотеки за обсягом та змістом книжкового фонду. Де щорічно обслуговуються 1638 користувачів, відвідування становить - 7485, книговидача – 29269 примірників.
Відділ проводить запис читачів на абонемент, здійснює бібліотечне обслуговування, виконує тематичні запити на базі свого фонду, вивчає коло користувачів і їх інформаційні потреби, організує ювілейні виставки та виставки нових надходжень.
Відділ веде обслуговування в автоматизованому режимі і пропонує читачам для домашнього читання широкий вибір художньої літератури, періодичних видань, а також книги з історії, літературознавства, філософії, психології, релігії, мистецтва та інших галузей знань.

На  абонементі - бібліотекар І категорії Кабушка Алла МихайлівнаНа абонементі - бібліотекар І категорії Кабушка Алла Михайлівна

Загальний читальний зал - є одним з найбільш багатопрофільних відділів бібліотеки також є самостійним підрозділом Центральної районної бібліотеки. Його фонд складає література з найрізноманітніших галузей знань, як природничих, так і суспільно-політичним. Організовує книжкові виставки,огляди та перегляди літератури, презентації та інші масові заходи.

Загальний читацький зал Пирятинської ЦРБЗагальний читацький зал Пирятинської ЦРБ

Щорічно обслуговуються 1104 користувачів, відвідування становить - 3915, книговидача - 12538 примірників.
До послуг користувачів понад 58 найменувань періодичних видань.
Після перемоги 2012 року в Гранті третього раунду конкурсу «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету ІІІ» в рамках програми «Бібліоміст», бібліотекою було отримано комп'ютерну техніку та програмне забезпечення для створення Інтернет-центру.
Головною метою Інтернет-центру є надання безкоштовного доступу до сучасних технологій.
Доступ до комп'ютерів, що призначені для інформаційного обслуговування читачів, здійснюється в порядку загальної черги щодня крім суботи з 10:00 до 17:30 год., в п'ятницю та неділю - з 10:30 до 16:30 год.

Відділ комплектування та обробки літератури

У відділі комплектування працюють завідуюча відділом комплектування Колодкова Надія Василівна та бібліотекар І категорії Чепурна Юлія Анатоліївна.

Колодкова Надія Василівна-Завідуюча відділом комплектування та обробки літературиКолодкова Надія Василівна-Завідуюча відділом комплектування та обробки літератури

Чепурна Юлія Анатоліївна - Бібліотекар І категорії  відділу комплектування та обробки літературиЧепурна Юлія Анатоліївна - Бібліотекар І категорії відділу комплектування та обробки літератури

Відділ комплектування працює в автоматизованій бібліотечній програмі забезпечення інформаційної системи бібліотек IRBIS, основою якої є ведення генерального облікового електронного каталогу на весь книжковий фонд централізованої бібліотечної системи. Відділ комплектування постійно займається вивчення книжкових фондів всіх 27 бібліотек централізованої бібліотечної системи, роблячи виїзди в сільські бібліотеки-філії, де проводять очищення фондів від застарілої та зношеної літератури, перевіряють акти на списану літературу та здають до централізованої бухгалтерії сектору культури та туризму. Ведуть сумарний та інвентарний облік фондів всієї системи. Постійно проводить заходи по поповненню книжкового фонду. Було розроблено програму «Забезпечення бібліотек Пирятинської централізованої бібліотечної системи мінімумом вітчизняної книжкової продукції та періодичними виданнями на 2011-2016 роки». Поточне комплектування за останні роки позитивно вплинуло на поліпшення формування ресурсно-інформаційної бази бібліотек. Бібліотеки шукають різні джерела поповнення і мають в цьому певний досвід. Значна частина бібліотек знаходить можливість формувати свої фонди за рахунок залучення місцевих ресурсів, шукають інші джерела фінансування – проводять акції «Подаруй бібліотеці книгу».

Методист

Методист відповідає за ділянку роботи у відділі бібліотеки (ЦБС). Розробляє методичні матеріали з питань бібліотечно-бібліографічного обслуговування. Бере участь у розробленні перспективних і поточних планів роботи відділу . Здійснює аналіз стану бібліотечно-бібліографічного обслуговування. Систематизує та аналізує матеріали щодо діяльності бібліотек, готує пропозиції щодо поліпшення їх роботи. Сприяє впровадженню результатів наукових досліджень у практику. Бере участь в організації і проведенні нарад, семінарів, лекцій, виставок, а також у підготовці посібників і методичних матеріалів.
Методистом І категорії працює Мудренко Зоя Олексіївна. В основі її роботи лежить електронна система Міністерства культури України моніторингу базової мережі публічних бібліотек України ECMaP та плановість, звітність і надання методичної та практичної допомоги для роботи бібліотек централізованої бібліотечної системи.

Мудренко Зоя Олексіївна - Методист І категоріїМудренко Зоя Олексіївна - Методист І категорії