Наш форум
Крячківська СБФ

Адреса: 37041 Полтавська обл., Пирятинський район, с. Крячківка, вул. Шевченка,32
Обслуговує користувачів:
з 900 до 1200 - 1500 до 1800;
Вихідні: понеділок, вівторок.
Санітарний день – останній день кожного місяця.

Бібіліотекар: Левада Наталія Іванівна


У бібліотеці читають: 358 читачів;
Книжковий фонд: 5586 книг та періодичних видань;


Історія Крячківської сільської бібліотеки-філії.

Крячківська сільська бібліотека була заснована і відкрита у 1955 році. Книги в бібліотеці здебільшого були даровані жителями села і налічували 350 примірників.


Завідувала бібліотекою вчителька Крячківської школи Толочко Марія Іграпівна. Бібліотека поповнювалась книгами за рахунок колгоспу імені Горького та Березоворудською сільською радою.


Читачами бібліотеки були учні, книги також читали і дорослі. З числа учнів та і самої завідуючої було організовано книго ношення по домівках, залучено було близько 200 осіб. Закладу було присвоєно «Бібліотека відмінної роботи»
У 1963 році було запроваджено укрупнення культурно-освітніх закладів і в селі бібліотеку приєднали до сільського клубу.
Завідуючим призначили Калініченко Микиту Мироновича. Згодом, у 1966 році після роз’єднання закладів, бібліотека була відкрита в окремому приміщенні.


Книг налічувалось 680 примірників, і 05.08.1966 року призначено було Пирятинським відділом культури Степаненко Г. Г. (після одруження Левада).
Комплектувалась бібліотека Полтавським бібколектором. Березоворудською сільською радою також активно почали надходити періодичні видання, яких нараховувалось 40 примірників газети та журнали, багато видань було для дітей, молоді, спеціалістів села, працівників ферм, тракторного та автомобільного парку. Бібліотекою на кожному з них було відкрито пункти видачі від стаціонарної бібліотеки. Читачів було залучено 320 осіб. У 1977 році Крячківська бібліотека стала філіалом від ЦРБ. ЦРБ доводила плани відповідної роботи.
У 2003 році була призначена на посаду бібліотекар Левада Наталія Іванівна. Фонд бібліотеки становив 7825 примірників, читачів було 150 осіб. В даний час книг в бібліотеці 5851 примірників. Книг надходить мало, періодики також недостатньо. Книги зношуються, потребують їх заміни, доповнення у фонд. Бібліотеку відвідують 360 читачів, читачами є пенсіонери, робітники, юнацтво та учні села. Бібліотека провела капітальний ремонт, освітлюється, достатньо оформлена наочною агітацією, спільно з активом села, школою, клубом проводить масові заходи є учасником та організатором їх проведення.